Våra kompetenta och trevliga medarbetare delar gärna med sig av sina kunskaper

Vi är en samling av redovisningskonsulter och revisorer. Men det viktiga för oss är inte titeln i sig, utan det värde vi kan ge våra kunder.

Våra medarbetare
web-8250
JTH2019

Johan Hermansson

Auktoriserad revisor
073-41 47 192
johan@jthrevision.se

Johan har varit kvalificerad revisor sedan 2005 och har erfarenhet från arbete på två revisionsbyråer innan han startade JTH Revision.
Blåvittsupporter som läser även annat än Fars Samlingsvolym.

Hanna Gripse

Auktoriserad redovisningskonsult
072-24 78 808
hanna@jthrevision.se

Hanna är humanisten som ändrade bana. Har jobbat med ekonomi och juridik i olika former sedan 2006 och har utöver språk och litteratur bland annat nationalekonomi och handelsrätt som akademiska meriter.

Social livsnjutare med passionerat sportointresse.

Heléna Hansson

Redovisningskonsult
070-76 60 900
helena@jthrevision.se

Heléna bytte spår efter ett antal år som egenföretagare inom blomsterbranschen och har nu arbetat som redovisningskonsult på JTH Revision sedan 2010.

En landsbygdsentusiast med flera styrelseuppdrag som gillar att odla.

Emma Petersén

Redovisningskonsult
070-28 47 449
emma@jthrevision.se

Emma har lång erfarenhet från serviceyrket och har alltid jobbat inom yrken där kundkontakt och service är viktigt. Siffror och företagande gjorde att Emma valde att börja jobba som Redovisningskonsult på JTH-Revisionsbyrå.

Är en sportintresserad trebarnsmamma som gillar att ha koll på läget.

Marie Johansson

Administratör
072-24 28 808
marie@jthrevision.se

Marie är utbildad lärare i språk som har bytt karriär. Hon ansvarar för de interna projekten och processerna på byrån.

Älskar sport i alla dess former och vurmar mycket för det svenska språket.

Britta Åhlund

Auktoriserad lönekonsult
073-03 11 600
britta@jthrevision.se

Britta är en av få auktoriserade lönekonsulter. Hon är också mångårig före detta företagare inom redovisning och löner och har stor erfarenhet av allt inom företagandet. Hon tror på noggrannhet och lojalitet.

Har ett genuint hästintresse och är en föreningsentusiast som även spelar golf.

Hancy Johansson

Revisor
076-05 25 707
hancy@jthrevision.se

Hancy har en kandidatexamen i företagsekonomi med stort inslag av affärsjuridik och beskattning. Han har varit i branschen sedan hösten 2003.

Idrottsintresserad västgöte.

Jennie Andersson

Redovisningskonsult
070-766 78 81
jennie@jthrevision.se

Jennie har stor erfarenhet inom serviceområdet men växlade kurs när hon började på JTH Revisionsbyrå 2017.

Hon är en noggrann och hemkär lantistjej som gillar att baka och träna.

Josefin Karlsson

Auktoriserad redovisningskonsult
070-75 68 313
josefin@jthrevision.se

Josefin har arbetat i branschen sedan 2000 och blev Auktoriserad redovisningskonsult 2010. Hon har drivit egen redovisningsbyrå i fem år.

Utöver arbete ägnas fritiden åt familj, resor och vänner.

Lotta Myregård

Redovisningskonsult
070-37 25 516
lotta@jthrevision.se

Lotta sadlade om till redovisningskonsult efter flera år i hotellbranschen. Hon brinner för att digitalisera processen mellan kundens ekonomi och konsultens arbete för att göra bokföringen så smidig och enkel som möjligt.

En sann utomhusmänniska, när Lotta inte är hos sin islandshäst fixar hon med trädgården.

Monika Kylli Martinsson

Auktoriserad redovisningskonsult
073-03 03 111
monika@jthrevision.se

Monika har en kandidatexamen i ekonomi från Halmstad Högskola och har arbetat på redovisnings- eller revisionsbyrå sedan 2006. Tidigare har Monika arbetat med ekonomi och löner på både större och mindre företag.

En fotbollsfantast som alltid sparar till nästa långresa.

”Vi tycker om att arbeta med redovisning och ser till att det blir rätt. Det som kanske känns krångligt och omständligt för den enskilde företagaren känns naturligt och roligt för oss.”

Johan Hermansson

Auktoriserad revisor